CK YachtWedding

Celodenní výlet Mystický jih s transferem

Osobní řidič vás vyzvedne v hotelové lobby v 9 hodin ráno.

Tento výlet začnete návštěvou města Curepipe, které je druhým největším městem na ostrově a zároveň hlavním obchodním centrem. Ve městě můžete navštívit výrobnu dřevěných modelů lodí, které jsou známy po celém světě, zejména díky široké nabídce sortimentu. Modely si lze na místě zakoupit.

Poblíž se nachází vaše další zastávka a to Trou aux Cerfs, dřímající vulkán, oblíbená turistická destinace, z jehož vrcholku je krásný pohled nejen na Curepipe, ale i další města.

Po obědě zamíříte do hinduistického chrámu Ganga Talao. Jedná se o nejposvátnější hinduistické místo na Mauriciu, které je zasvěcené bohům, jako je Šiva, Lakšmí a mnoho dalších. Proto je chrám oblíbeným místem poutníků během největších hinduistických svátků. Poblíž chrámu se také nachází kráterové jezero Grand Bassin.

Druhou část dne strávíte v La Vanille Crocodile Park, malebné přírodní rezervaci, která se rozkládá na 3,5 hektaru bujné zeleně. Setkejte se tváří v tvář s nilskými krokodýly, netopýry a obřími suchozemskými želvami rodu Aldabra, které jsou původními obyvateli ostrova. Nejstarší zdejší želva dosahuje věku 90 let a váží 270 kg. Želví pavilon je veřejnosti přístupný, máte tak příležitost si želvy pohladit, či se s nimi vyfotit. Na závěr prohlídky doporučujeme prohlédnout si sbírku s 20 000 různými druhy hmyzu, včetně velkých tropických motýlů.

Poslední zastávkou je Gris Gris, nejjižnější cíp ostrova. Je to jedno z mála míst na Mauriciu, kde oceán od pevniny nedělí korálové útesy. Nabízí se tedy nádherná scenérie vln rozbíjejících se o skály.
Návrat do hotelu je okolo 17. hodiny odpoledne.