Andrea & Ivo

Andrea a Ivo – svatba na Mauriciu  v resortu Sealife Resort  & Spa 4*

Tímto velmi děkujeme panu Ulrichovi z Yachtwedding, který s námi ochotně strávil mnoho času a úsilí při výběru resortu a termínu pro naši svatbu a líbánky na Mauriciu, i přesto, že měl obavy, abychom mu na konci nenechali špatné hodnocení, protože jsme nároční, někdo by řekl „věční stěžovači“.

Zaměřili jsme se při výběru zejména na služby, kvalitu jídla, dostupnou lokaci pro svatební obřad a internetové připojení. Chtěli jsme se zároveň vyhnout oblíbeným destinacím pro rodiny s dětmi. Po mnohahodinovém studiu všech dostupných resortů a hodnocení na internetu jsme na konci vybírali mezi oblíbeným velkým klišé resortem Ravenala (v příplatkové sekci Adult only) anebo malým, klidným Seaview Calodyne, na který jsme narazili ke konci výběru, který nám pan Ulrich doporučil váhavě s poznámkou, že by nemusel vyhovět našim požadavkům.

Nakonec jsme zvolili Seaview Calodyne, který byl i za výhodnější cenu a mohli jsme tedy volit delší pobyt a přišlo nám, že má hezčí lokaci pro svatební obřad, ale volbou jsme si nebyli jisti až do příjezdu na hotel, kdy resort předčil očekávání. Velmi rychle jsme zjistili, že nám tento klidný resort s ochotným personálem perfektně vyhovoval. Nikde žádné tlačenice, všude pár volných lehátek, ochotný personál, osobnější přístup. Měli jsme pokoj Deluxe a vyšel na nás asi nejlepší baráček, jeden z mála s výhledem na oceán, na úplném kraji resortu. Dokonce i Wi-Fi připojení fungovalo dost dobře.

Pokoje jsou na internetu hodnoceny jako spíše starší a slabší, mezi nedostatky, které můžeme potvrdit, patří hlavně žádná zásuvka u nočních stolků, otravný systém zamykání pokoje, tenké stěny, kde vše slyšíte (zrovna jsme chytili jedinou extrémně hlučnou návštěvnici v resortu, která hrozně ráda 6.30 ráno telefonovala své asi téměř hluché matce). (Nezapomenout si adaptéry do zásuvek, ačkoliv pár jich je k dispozici na recepci). Z našeho pohledu jsou ovšem pokoje dostačující a splní účel.

Někteří na internetu nebyli spokojení s jídlem, ale my jsme neměli problém, skoro vždy jsme si vybrali z bufetu a pro případy kdy ne, se dal v rámci all-inclusive objednat výborný burger, salát nebo sandwich. Samozřejmě po týdnu se výběr hodně opakuje. Jen si musíte zvolit all-inclusive (což jde jen přes agentury, ne přes Booking), jinak se nedoplatíte za vody a další pití.

2 dny po příjezdu nás doprovázel přátelský David na svatební formality v Port Louis, kterému tímto děkujeme za perfektní a rychlý průběh i přes spoustu chyb, které asi nasekal místní úřad, včetně chybného termínu svatby, chybného čísla pasu a chybného jména.

Lokaci pro obřad jsme si zvolili v altánku na mole, což nám přišlo hezčí než na pláži.

Na fotografie a video jsme si najali místní firmu IDO Productions, protože jejich svatební videa na Youtube se nám zdála nejlepší, alternativy byly Hysteria anebo hotelový fotograf. S IDO jsme byli spokojeni, pouze nezvládli točit ve 4K, na druhou stranu nám gratis udělali záběry z dronu.

Ohledně svatebních příprav, perfektní nápad byl, že jsme požádali místní Spa, aby nám umožnili se oblékat tam, protože prostory ve Spa jsou do videa mnohem pěknější než přeci jen poměrně skromný pokoj. Jedinou výtku máme ke příplatku hairstyling a make-up ve Spa. Zatímco účes ušel, make-up byl hrozný. Asi jsme to ale měli tušit, přeci jen místní slečny asi neměly šanci udělat líčení podle představ manželky, která je malou beauty Youtuberkou. Linky byly křivé, obočí nedotažené, žádný highlighter, hrozné štětce atd. Líčení si tedy po odchodu ze Spa běžela v rychlosti trochu zachránit na pokoj.

Bohužel jsme na obřad chytili obrovsky větrný den, kdy jsme přes vítr neslyšeli oddávajícího a ze stolu nám uletěly dekorace i oddací list, pro který ochotně skočil do oceánu kameraman Andy. Tak snad svatbu nebudeme muset opakovat 😀

Kromě větru by obřad i následující photoshoot velmi hezký a děkujeme Davidovi za přes obřadu pro tchýni přes Skype 🙂

Chválíme večeři na pláži po obřadu, takový gurmánský zážitek jsme nečekali a to jsme na jídlo značně vybíraví.

Resort je krásný, bohužel bazén i oceán poměrně studené. Chybí vyhřívání bazénu. Resort pořádá zajímavé večerní programy, např. břišní tanečnice. Oceňujeme osobní a milý přístup personálu, což je možné malým počtem návštěvníků, jelikož resort není velký.

Celkově jsme s celým téměř 2 týdenním pobytem i svatbou byli velmi spokojeni a tento resort i služby pana Ulricha všem doporučujeme.

Ivo
Sledujte naše novinky
Rychlý dotaz

  Kontakt
  CZ +420 226 633 396
  SK +421 221 025 221
  Po – Pá: 10:00 – 17:00
  Svatba v zahraničí a svatební cesta
  Místa pro svatbu v zahraničí
  Místa pro svatební cestu
  O společnosti
  Úvod | O nás | Postup pro svatbu v zahraničí | Blog Sbaleno do ráje | Informace pro akcionáře | Kontakty