Bali

Indonésie

Představte si svatbu na pláži s magickou atmosférou indonéské kultury, která je zcela nezaměnitelná a výjimečná. Taková je svatba na Bali, ostrově tajemné krásy, který stvořili sami bohové. Vaše svatba na Bali tak bude nejen krásnou svatbou na pláži, ale také nezaměnitelným obřadem v duchu balijských svatebních tradic.

Bali

Představte si svatbu na pláži s magickou atmosférou indonéské kultury, která je zcela nezaměnitelná a výjimečná. Taková je svatba na Bali, ostrově tajemné krásy, který stvořili sami bohové.

Cena svatebního obřadu od
Cena svatební cesty od

Bali

Představte si svatbu na pláži s magickou atmosférou indonéské kultury, která je zcela nezaměnitelná a výjimečná. Taková je svatba na Bali, ostrově tajemné krásy, který stvořili sami bohové.

Bali, s hlavním městem Denpasar, je malý půvabný ostrov, který je zeleným drahokamem řetízku indonéského sousotroví. Leží mezi Jávou na západě a Lombokem na východě a je nejzápadnějším ostrovem Malých Sund.

Ačkoli má Bali jen 153km délky a 112km šířky, jeho přírodní krásy a kulturní bohatství jsou nekonečné. Nesčetné půvaby ostrova se snoubí s kulturním dědictvím, které je doslova fascinující – na Bali, kde se vyznává balijský hinduismus, je totiž na 20.000 chrámů „pura“ a svatyní! Bali je tak známý také jako „Ostrov bohů“.

Balijské kulturní zvyky jsou také součástí svatebního obřadu, který má církevní charakter, jak to tradice ostrova vyžadují. Ať už se rozhodnete pro písečnou pláž, nebo exotickou zahradu, Váš svatební obřad budou doprovázet balijské svědkyně v tradičním oděvu, živá hudba „Rindik“ či dlouhé bílé svatební prapory…

Vaše svatba na Bali tak bude nejen krásnou svatbou na pláži, ale také nezaměnitelným obřadem v duchu balijských svatebních tradic.

Bali je skutečně „Ostrovem bohů“, kteří jako by soupeřili, kdo dá ostrovu zajímavější podobu. Bali má tak tvář divokého zeleného opičího království – tropického pralesa, s ledově chladnými vodopády, horskými jezery, voňavými vanilkovými a hřebíčkovými plantážemi a rýžovými poli, ale také měsíční krajiny sopečných hor, s doutnajícími sopečnými komíny.

Srdce ostrova Bali tvoří horský masiv, který se rozkládá od východu k západu. Nejvyšší horou je stále aktivní vulkán Mount Agung (3.142m), kterému se také říká „Matka hora“. Jižní část ostrova tvoří pozvolna klesající planina, kde je nejvíce terasových rýžových polí. Na severní straně se pak pěstuje káva světoznámé kvality.

Kromě úchvatného suchozemského království nabízí Bali i úžasný podmořský svět, a to hned dvou moří – na severu ostrov omývá Jávské moře, na jihu Indický oceán. Bali oblkopují korálové útesy obydlené duhovými korálovými rybkami.

Podle toho, zda převažuje vliv mocných vulkánů, nebo křehkých korálů, mají balijské pláže své zabarvení: zatímco na jihu jsou spíše bílé a zlatavé, na severu mají odstín až do sopečného šedočerna.

Bali je také místem jednoho významného předělu: mezi ním a ostrovem Lombok prochází tzv. Wallaceova linie, což je přírodní hranice mezi oblastmi rozšíření asijských a australských živočišných druhů. Během dávné doby ledové byla totiž hladina oceánu podstatně nižší a Bali tak bylo propojeno s Jávou, Sumatrou, ale i částí asijského kontinentu. Tak se na Bali dostali suchou tlapou asijští živočichové. Protože však Bali a ostrov Lombok dělí hluboký mořský příkop, ostatní ostrovy Malých Sund včetně Lomboku zůstaly nepřístupné.

Na Bali dnes žije mnoho vzácných druhů rostlin a živočichů, kteří obývají tropický prales, mangrovníkové porosty i savanu na severu horského masivu. Vládcem fauny ostrova kdysi býval balijský tygr, dnes vládnou pralesu opice, zejména makakové, kteří se rádi ukazují i podél cest a dokonce přímo v posvátných chrámech.

Lidé osídlili Bali před více než 4.000 lety, první obyvatelé údajně přišli až z Taiwanu. Ve středověku zde vznikla velká ostrovní říše Madžapahit, s centrem na Jávě. Původní hunduistické vyznání této říše postupně začal vytlačovat islám, před jehož vlivem zástupci kulturní elity říše Madžapahit prchli právě na Bali, a tím zásadně rozvinuli umělecké tradice ostrova.

První evropská loď, která se až v 16. století dotkla břehů ostrova, patřila Portugalcům. Byli to ale Holanďané, komu se nakonec podařilo celé indonéské souostroví ovládnout na více než dvě století.

I přes různé vlivy v průběhu staletí (indický, čínský, evrposký aj.) si však balijská kultura zachovala svoje dávné kultruní tradice a ostrov je tak největším magnetem celé Indonésie, známý uměním hudby, tance (např. legong), malířstvím, sochařstvím či kovotepectvím. Není žádným tajemstvím, že na Bali jezdí čerpat inspiraci největší současní umělci a architekti z celého světa.

Celý ostrov prostupuje posvátná a exotická atmosféra hinduistické tradice, která se tajemně snoubí s krásami přírody. Tak můžete spatřit např. jeden z nejdůležitějších očistných chrámů ostrova, Tirta Empul, k němuž se věřící přijíždějí očistit a vykoupat ve starověkých pramenech s posvátnou vodou s léčivými účinky.

Impozantně působí mořská svatyně na strmém skalisku Uluwatu, chrám Taman Ayun v překrásných zahradách, nebo svatyně Ulun Danu, která se zrcadlí ve stříbrné hladině jezera…

Prožijte svou svatbu a svatební cestu na Bali, uprostřed divukrásné přírody, kterou jemně halí tajemný háv mystična.

Řekněte si své „Ano“ na Ostrově bohů …

Na Bali panuje tropické monzunové klima, s obdobím sucha od května do října pod vlivem východního monzunu a obdobím dešťů od října do března pod vlivem monzunu západního. Nejedná se ale o vydatné ceště, spíše jen přeháňky, které se střídají.
Průměrné teploty se celoročně pohybují kolem 28-30˚C, v horských oblastech jsou teploty nižší, z důvodu vysoké nadmořské výšky
Vhodnou dobou pro svatbu na Bali je právě období sucha, nejkrásnějšími měsíci jsou zejména květen až srpen

Letecky cca 18hod. (dle volby dopravce a místa přestupu)
Indonéská rupie
+0800
Veronika & Tomáš

Veronika a Tomáš si přáli právně platnou svatbu na Bali, na poklidné písečné pláži v severovýchodní části ostrova. Naplánovali jsme také svatební cestu, na poslední chvíli jsme ale vše měnili podle vůle přírody a sopky Agung. Snoubenci tak nakonec prožili svou svatbu na Bali na pláži na jihu ostrova, spolu s krásnou svatební cestou. Novomanželům blahopřejeme!

Dobrý deň pani Hana,

dnes som Vám chcela písať a predbehli ste ma 🙂 Chcem sa Vám ešte raz veľmi pekne poďakovať, včera sme docestovali domov a vôbec sa nám nechcelo 🙂

Boli sme veľmi spokojní so všetkým, chcem sa opýtať, či Vám niekde môžeme napísať recenziu alebo Vám prípadne môžme poslať aj nejakú svadobnú fotku, ak by ste si to chceli dať na stránku a samozrejme Vás budem odporúčať všetkým známym 🙂 Dúfam, že sopka sa ukludní úplne a my sa tam ešte niekedy vyberieme na dovolenku a radi by sme si to pozreli na severe 🙂

Prajem Vám pekný deň a ešte raz Vám ďakujeme

Veronika
Martina & Jiří

Svatba v zahraničí Jiřího a Martiny na pláži ostrova Bali v Indonésii

Svatba Jiřího a Martiny se konala romantické písečné pláži exotického ostrova Bali, Indonésie. Po právně platném obřadu se novomanželé vydali na svatební cestu po krásách tohoto „Ostrova bohů“

Veronika & David

Svatba Veroniky a Davida v Řecku v Andromeda Villas na pohádkovém Santorini

Dobrý den,

jen bych Vás chtěl informovat, že svatba dopadla moc dobře. Byli jsme naprosto spokojení a jsme moc a moc šťastní, že jsme využili služeb Yachtwedding. Tímto emailem Vám chci za nás moc poděkovat.
Máme krásný zážitek na celý život. Už to vypadalo všelijak, chvíli jsme byli opravdu zoufalí, avšak všechno dobře dopadlo a ještě jednou bych rád poděkoval za trpělivost a ochotu, zejména Vám paní Borčická.

Moc děkujeme,

David
Marcela & Boris

Svatba na Mauriciu Marcely a Borise v Paradise Cove Boutique Hotelu  5* Deluxe pouze pro dospělé

Špičková organizácia svadobného dňa i celého pobytu, maximálne profesionálne služby a ľudský prístup každého člena tímu YachtWedding, s ktorým sme prišli do kontaktu. Cez YachtWedding sme vycestovali na čarovný Maurícius, kde sme mali právne platnú svadbu na pláži. Všetko bolo úplne dokonalé! :)) Od hotela, služieb, prístupu personálu, cez jedlo a pitie až po výlety a nádherné zákutia ostrova. Želáme veľa veľa ďalších spokojných klientov. My budeme spomínať len v tom najlepšom :))

Marcela
Klára & Jakub

Svatba a svatební cesta v ráji Kláry a Ondřeje na Maledivách v resortu Olhuveli Beach & Spa Maldives 4* Deluxe

Dobrý den,
na Maledivách se nám líbilo vše bylo v pořádku,
děkujeme za novomanželskou dovolenou a zároveň naší svatbu.
Budeme vás všude doporučovat.

Jakub
Lucie & Jiří

Svatba na Zanzibaru Lucie a Jiřího v resortu My Blue 4*

Dobrý den, paní Baitler 🙂 moc děkujeme za gratulaci. Náš den se vydařil, bylo to moc krásné a emotivní :-). Moc děkujeme 🙂

Lucie
Veronika & Adam

Svatba Veroniky & Adama na pláži v chorvatském Trogiru

Svatba byla úžasná. Personál hodný a vstřícný. Vše proběhlo podle našich představ. Dekujeme.

Veronika
Pavlína & Radek

Svatba v Itálii Pavlíny a Radka na hradě Torri del Benaco u jezera Garda

Vážený pane řediteli,

chtěla bych touto cestou poděkovat Vaší agentuře za zrealizování naší pohádkové a nezapomenutelné svatby, která se konala dne 28.6. 2018 v Torri del Benaco :-D.

Obzvlášť pak největší děkuji a poklona patří koordinátorkám Hance Bočkové a Magdě Linhartové. Profesionální,  laskavý a lidský přístup je pro ně vždy prioritou. Jsou to skvělé ženy na správném místě.

Díky Magdě proběhl náš svatební den naprosto dokonale a předčil všechna očekávání :-D. Žádná nervozita, žádné zaváhání, vše bylo naprosto perfektní.

Byla bych moc ráda, kdyby byl tento email předám Hance i Magdě. Moc děkuji.

Vaši agenturu budu velmi ráda doporučovat ostatním snoubencům.

Přeji Vám mnoho úspěchů do dalších let.

S pozdravem,

Pavlína
Zuzana & Marian

Svatba na Mauriciu Zuzany & Mariana v resortu LUX* Le Morne Mauritius 5*

Dobry den,
chceme sa Vam podakovat za skvelu pripravu a zorganizovanie nasej svadby na Mauriciu. Zaroven dakujeme aj za sluzby Vasej delegatky Terezy ktora nam bola napomocna pocas celeho pobytu.
Dakujeme

Marian
Alena & Tomáš

Svatba na Mauriciu Aleny & Tomáše v resortu Ravenala Attitude 4*

Děkujeme za všechno, co jste pro nás udělali. Byl to obrovský zážitek. Byli jsme se vším naprosto spokojeni a jestli mohu ještě jednou poděkujte i Michalovi, který se o nás na místě staral. Je to pohodový a fajn člověk.

Tomáš
Sledujte naše novinky
Rychlý dotaz

  Kontakt
  CZ +420 226 633 396
  SK +421 221 025 221
  Po – Pá: 10:00 – 17:00
  Svatba v zahraničí a svatební cesta
  Místa pro svatbu v zahraničí
  Místa pro svatební cestu
  O společnosti
  Úvod | O nás | Postup pro svatbu v zahraničí | Blog Sbaleno do ráje | Informace pro akcionáře | Kontakty