Britské panenské ostrovy – BVI

Karibik

Právně platná svatba ve znamení karibské pohody, na pláži s nedotčeným jemným pískem a pod karibským sluncem – to je svatba na BVI. Britské Panenské ostrovy, jinak také BVI (British Virgin Islands), představují skupinku 60 ostrovů a ostrůvků, ležících na východ od Portorika, které se na severu dotýkají Atlantského oceánu a na jihu se koupou v Karibském moři.

Britské panenské ostrovy – BVI

Právně platná svatba ve znamení karibské pohody, na pláži s nedotčeným jemným pískem a pod karibským sluncem – to je svatba na BVI.

Cena svatebního obřadu od
Cena svatební cesty od

Britské panenské ostrovy – BVI

Právně platná svatba ve znamení karibské pohody, na pláži s nedotčeným jemným pískem a pod karibským sluncem – to je svatba na BVI.

Britské Panenské ostrovy, jinak také BVI (British Virgin Islands), představují skupinku 60 ostrovů a ostrůvků, ležících na východ od Portorika, které se na severu dotýkají Atlantského oceánu a na jihu se koupou v Karibském moři.

Ostrovy se vlastně jmenují jen Panenské, přívlastek „britské“ se dodává kvůli odlišení souostroví od sousedních Amerických Panenských ostrovů a také připomíná, že na ostrovech stále ještě panuje britská královna.

Většina ostrovů vznikla doslova přes noc důsledkem sopečné činnosti a má kopcovitý, zvrásněný povrch, pokrytý zeleným kobercem tropické vegetace. Naopak místní korálové útesy rostly celá staletí a představují nádherný, bohatý podmořský svět.

BVI jsou velmi luxusní destinací Karibiku, k níž kromě zářivě bělostných pláží a panenské přírody neodmyslitelně patří luxusní jachty.

Krása ostrovů a přepych se harmonicky doplňují a není proto překvapením, že i sám Rockefeller zde založil přírodní rezervaci.

Každý z velkých ostrovů BVI má svůj osobní půvab, charakter i své příběhy.

Řekněte si své „Ano“ na karibském ostrově, v tropické zahradě s kokosovými palmami, na útesu s výhledem na oceán a západ slunce, nebo jedné z pohádkových pláží. Kromě velkých ostrovů, jako je Tortola, nabízíme i vzdálenější rajské ostrůvky, např. Peter Island, se slavnou karibskou pláží Deadman´s Bay.

Ostrov, který jistě navštívíte, je překrásná Tortola se strmými horami a s hlavním městem BVI Road Town. Město střeží pevnost Fort George, malebná zřícenina z dávných koloniálních dob.

Virgin Gorda, tedy „Tlustá panna“, je ostrov, který Kolumbus takto pojmenoval proto, že mu připomínal zpola ležící postavu. Na Virgin Gorda se nachází slavný přírodní komplex The Baths, který představují obrovské žulové kameny vytvářející kamenné bazény se slanou vodou a tajuplné jeskyně.

Jost van Dyke, to je malebný kopcovitý ostrov, o němž se vyprávějí mnohé svérázné příběhy. Už jen samo jeho jméno je spojeno s legendou – holandským osadníkem Jostem van Dykem, z něhož se stal obávaný pirát. Přírodní perličkou ostrova je „jacuzzi“ – přírodní bazén s bublající vodou.

Výjimečným ostrovem BVI je Anegada neboli „Utopená zem“, plochý písečný ostrůvek ležící stranou. Anegadu obklopuje úchvatný korálový útes, na němž po staletí troskotaly lodě. Podmořské vraky a korály jsou nyní rájem pro potápěče.

BVI se může chlubit jedněmi z nejkrásnějších pláží celého Karibiku, jejichž názvy často připomínají pestrou minulost ostrovů, a to i tajemnou pirátskou.

Řetízek ostrovů BVI osídlili jako první američtí indiáni kmene Arawaků. Od nich pochází hamak, houpací síť pro karibské lenošení, nebo rožnění masa „barbecue“. Arawaky později vytlačil dravý kmen z Malých Antil – Caribové, po nichž se jmenuje celé Karibské moře.

V roce 1493 na Panenské ostrovy doplul během své druhé výpravy Kryštof Kolumbus, kterého zcela uchvátila krása ostrovů. S vlnou nových osadníků a obchodníků z Evropy dorazili na BVI i piráti a tak začala slavná éra „pirátů z Karibiku“.

Četné chráněné zátoky a zálivy vyhovovaly pirátům, kteří od 16. století přepadali španělské obchodní lodě vezoucí do Evropy poklady z Nového světa. Řada ostrovů, zátok i pláží má dodnes pirátská a tajuplná jména, jako je např. Dead Chest.

Dnešní obyvatelé BVI jsou potomky evropských osadníků a afrických otroků, které na ostrovy přivezli angličtí kolonizátoři. Ostrovy byly vždy důležitou obchodní křižovatkou, a místní kultura je tak pestrou exotickou směsí evropské, americké, indiánské a africké tradice (např. hudba fungi a vášnivé tance merengue či salsa, původem z Portorika a Dominikánské republiky).

I jídla se podávají v pestrých úpravách, s inspirací z celého světa, včetně Západní Indie. Rozhodně si nenechte ujít místní speciality – čerstvé langusty, škeble, pikatně kořenné kuřecí maso, různá kari a pečenou drůbež. V duchu tradic se večer na Tortole zakončuje v pravé anglické krčmě, kde podávají Pusser´s Rum, již po tři sta let oblíbený nápoj anglického námořnictva.

Na BVI panuje tropické klima, které zmírňuje pravidelný vítr vanoucí z oceánu
Teploty se během roku výrazně nemění, maxima v létě dosahují 32˚C a v zimě 29˚C
Nejlepší počasí převládá od prosince do dubna, krásnými měsíci jsou i listopad a květen až červen. Od srpna do října se na ostrovech mohou objevit hurikány. V září a říjnu také častěji prší (obvykle více ve vnitrozemí než na pobřeží)

Letecky cca 14hod. (dle přestupů a volby dopravce)
USD
-0400
Pavlína & Tomáš

svatba na jachtě v Karibiku, v zátoce ostrova Tortola na BVI

Děkujeme celému týmu YachtWedding za perfektní organizaci naší svatby, za špičkový, profesionální přístup, pomoc a porozumění. Uskutečnily jste náš sen a pro nás jste jedničky. Nikdy nezapomeneme. DÍKY.

Pavlína
Veronika & David

Svatba Veroniky a Davida v Řecku v Andromeda Villas na pohádkovém Santorini

Dobrý den,

jen bych Vás chtěl informovat, že svatba dopadla moc dobře. Byli jsme naprosto spokojení a jsme moc a moc šťastní, že jsme využili služeb Yachtwedding. Tímto emailem Vám chci za nás moc poděkovat.
Máme krásný zážitek na celý život. Už to vypadalo všelijak, chvíli jsme byli opravdu zoufalí, avšak všechno dobře dopadlo a ještě jednou bych rád poděkoval za trpělivost a ochotu, zejména Vám paní Borčická.

Moc děkujeme,

David
Marcela & Boris

Svatba na Mauriciu Marcely a Borise v Paradise Cove Boutique Hotelu  5* Deluxe pouze pro dospělé

Špičková organizácia svadobného dňa i celého pobytu, maximálne profesionálne služby a ľudský prístup každého člena tímu YachtWedding, s ktorým sme prišli do kontaktu. Cez YachtWedding sme vycestovali na čarovný Maurícius, kde sme mali právne platnú svadbu na pláži. Všetko bolo úplne dokonalé! :)) Od hotela, služieb, prístupu personálu, cez jedlo a pitie až po výlety a nádherné zákutia ostrova. Želáme veľa veľa ďalších spokojných klientov. My budeme spomínať len v tom najlepšom :))

Marcela
Klára & Jakub

Svatba a svatební cesta v ráji Kláry a Ondřeje na Maledivách v resortu Olhuveli Beach & Spa Maldives 4* Deluxe

Dobrý den,
na Maledivách se nám líbilo vše bylo v pořádku,
děkujeme za novomanželskou dovolenou a zároveň naší svatbu.
Budeme vás všude doporučovat.

Jakub
Lucie & Jiří

Svatba na Zanzibaru Lucie a Jiřího v resortu My Blue 4*

Dobrý den, paní Baitler 🙂 moc děkujeme za gratulaci. Náš den se vydařil, bylo to moc krásné a emotivní :-). Moc děkujeme 🙂

Lucie
Veronika & Adam

Svatba Veroniky & Adama na pláži v chorvatském Trogiru

Svatba byla úžasná. Personál hodný a vstřícný. Vše proběhlo podle našich představ. Dekujeme.

Veronika
Pavlína & Radek

Svatba v Itálii Pavlíny a Radka na hradě Torri del Benaco u jezera Garda

Vážený pane řediteli,

chtěla bych touto cestou poděkovat Vaší agentuře za zrealizování naší pohádkové a nezapomenutelné svatby, která se konala dne 28.6. 2018 v Torri del Benaco :-D.

Obzvlášť pak největší děkuji a poklona patří koordinátorkám Hance Bočkové a Magdě Linhartové. Profesionální,  laskavý a lidský přístup je pro ně vždy prioritou. Jsou to skvělé ženy na správném místě.

Díky Magdě proběhl náš svatební den naprosto dokonale a předčil všechna očekávání :-D. Žádná nervozita, žádné zaváhání, vše bylo naprosto perfektní.

Byla bych moc ráda, kdyby byl tento email předám Hance i Magdě. Moc děkuji.

Vaši agenturu budu velmi ráda doporučovat ostatním snoubencům.

Přeji Vám mnoho úspěchů do dalších let.

S pozdravem,

Pavlína
Zuzana & Marian

Svatba na Mauriciu Zuzany & Mariana v resortu LUX* Le Morne Mauritius 5*

Dobry den,
chceme sa Vam podakovat za skvelu pripravu a zorganizovanie nasej svadby na Mauriciu. Zaroven dakujeme aj za sluzby Vasej delegatky Terezy ktora nam bola napomocna pocas celeho pobytu.
Dakujeme

Marian
Alena & Tomáš

Svatba na Mauriciu Aleny & Tomáše v resortu Ravenala Attitude 4*

Děkujeme za všechno, co jste pro nás udělali. Byl to obrovský zážitek. Byli jsme se vším naprosto spokojeni a jestli mohu ještě jednou poděkujte i Michalovi, který se o nás na místě staral. Je to pohodový a fajn člověk.

Tomáš
Monika & Martin

Svatba na Mauriciu Moniky a Martina v resortu La Pirogue 4* Superior

Monika s Martinem si přáli svatbu na pláži a zvažovali více variant. Nakonec si pro svůj svatební den a svatební cestu v ráji vybrali exotiku Mauricia a palmový resort La Pirogue 4* Superior na krásné bílé pláži ve Flic en Flac.

Novomanžele fotil náš dvorní fotograf studio Nat & Jude.

Novomanželům blahopřejeme!

Sledujte naše novinky
Rychlý dotaz

  Kontakt
  CZ +420 226 633 396
  SK +421 221 025 221
  Po – Pá: 10:00 – 17:00
  Svatba v zahraničí a svatební cesta
  Místa pro svatbu v zahraničí
  Místa pro svatební cestu
  O společnosti
  Úvod | O nás | Postup pro svatbu v zahraničí | Blog Sbaleno do ráje | Informace pro akcionáře | Kontakty