Fidži

Oceánie

Utečte spolu daleko na širý modrý oceán a prožijte svůj nádherný svatební den a svatební cestu na jednom z nejkrásnějších míst světa – Fidži.

Fidži, nebo též Fiji, je ostrovní stát v Oceánii. Leží na jihozápadě Tichého oceánu, v oblasti nazývané Melanésie. Fidži je opravdovým oceánským královstvím: rozkládá se na ohromné ploše 194.000km2, ale přitom jen 10% představuje země.

Fidži

Svatba v zahraničí a svatební cesta v exotickém království oceánu

Cena svatebního obřadu od
Cena svatební cesty od

Fidži

Utečte spolu daleko na širý modrý oceán a prožijte svůj nádherný svatební den a svatební cestu na jednom z nejkrásnějších míst světa – Fidži.

Fidži, nebo též Fiji, je ostrovní stát v Oceánii. Leží na jihozápadě Tichého oceánu, v oblasti nazývané Melanésie. Fidži je opravdovým oceánským královstvím: rozkládá se na ohromné ploše 194.000km2, ale přitom jen 10% představuje země.

Souostroví Fidži tak vypadá, jako kdyby se do nekonečného oceánu vysypaly stovky drobných malebných korálků – tvoří jej přes 300 ostrovů a více než 500 malých ostrůvků.

Fiji patří k nejrozvinutějším státům Oceánie. Je to země, která nabízí nejvyšší luxus v kombinaci s exotickou kulturou a panenskou přírodou.

Řekněte si své „Ano“ na oslnivě bílé pláži při západu slunce, v exotické zahradě na útesu s dechberoucím výhledem, nebo přímo před Vaším tradičním a luxusním bungalovem.

Svou svatbu na Fiji můžete mít i v tradičním fidžijském oděvu.

Dva nejdůležitejší a zároveň největší ostrovy Fidži jsou Viti Levu a Vanua Levu. Právě od jména ostrova Viti Levu, na kterém leží hlavní město Suva, je odvozen název celého Fidži. Tak totiž ostrovu říkali v sousedním ostrovním království Tonga v dávné době, kdy je navštívil mořeplavec James Cook. Ten přejal tuto výslovnost a z Viti se tak pro Evropany stalo Fidži.

Ostrovy Fidži jsou vulkanického nebo korálového původu a oba tyto charaktery se harmonicky doplňují – hlavní ostrovy Fiji tvoří sopečná pohoří s tropickými pralesy, obklopená rozsáhlými korálovými útesy.

Fidži je skutečným vodním rájem – po celý rok má oceán teploty krásných 25-28˚C. Kromě překrásných bělostných pláží s palmami si tak dosyta užijete vodních sportů a šnorchlování v mělkých křišťálově průzračných lagunách.

Lákavé jsou i výlety do vnitrozemí, na vyhaslé sopky pokryté zeleným deštným pralesem. Na sousotroví Fidži žije mnoho vzácných žovičichů a rostlin, a to nejen na pevnině, ale zejména pod hladinou v ohromující říši korálových útesů. Zajímavostí je, že savce na ostrovy přivezli až kolonizátoři.

Ostrovy Fidži byly osídleny již před 3.000 lety. Nekonečné vodní království Fidži, mající přes 1.000km od východu na západ, dlouho odolávalo evropské kolonizaci. Bylo to z důvodů nechvalně proslulého kanibalismu. Až do 19. století se Fidži evropští námořníci vyhýbali a zemi říkali „Ostrovy lidojedů“. Sami obyvatelé Fidži se dnes na tuto etapu historie dívají jako na „Časy ďábla“.

Hlavní ostrovy Fidži se staly křižovatkou kultury Polynésie a Melanésie. Domorodí obyvatelé Fidži si i přes vliv britské kolonizace dodnes uchovali svou své zvyky a kulturu, lidovou hudbu, oděvy (sulu pro muže i ženy, připomínající sukni), tradiční tance (např. meke) či architekturu pyramidových chýší. Obdivuhodné jsou i kanoe drua, na nichž se naráz plavilo až 150 válečníků.

Díky zachování tradic i dnes můžeme na Fidži vidět vesnice takové, jaké byly před mnoha staletími. Fidžijci zachovávají pravidla tradiční společnosti, kde má hlavní slovo náčelník vesnice, který také rozhoduje o tom, zda do vesnice můžete vstoupit. Obyvatelé Fidži jsou ale velmi přátelští a rádi Vás ve vesnici přivítají a uctí nápojem kava-kava. Je to starodávný obřad pití povzbuzujícího nápoje.

Tradiční fidžijská kuchyně, jejíž základ představují plody moře, nabízí směs prvků místních, indických, čínských i evropských. Poslední dobou se prosazuje kuchyně asijská, silně kořeněná.

Ačkoli Fiji již dávno není místem nebezpečným pro návštěvníky, uchovalo si svou tajemnou exotickou atmosféru. Svou nádhernou přírodou Fidži každému učaruje. Jsou to ostrovy, které předčí nejfantastičtějí kulisy hollywwodských filmařů – a právě proto se zde točily filmy jako Modrá laguna či Trosečník s Tomem Hanksem.

Prožijte spolu nezapomenutelné líbánky a svatbu na Fidži, v exotickém a tajemném vodním království, jemuž vládne překrásná příroda …

 • Fidži leží v oblasti tropického vlhkého podnebí jižní polokoule.
 • Ostrovy jsou celoroční destinací, ideálním obdobím pro návštěvu je květen až říjen, v odbobí místního léta se může vyskytnout cyklón
 • Na Fiji panují dvě roční období, i když teplotní rozdíly mezi nimi nejsou nijak výrazné. Letní období trvá od ledna do dubna a vyšší teploty (mezi 24 a 31˚C) mají za následek nadměrné vypařování vody nad oceánem. Proto je tato sezóna deštivější, zejména ve vnitrozemí. Zimní období trvá od května do prosince, je sušší a s teplotami 24-28˚C.
Letecky cca 20hod. (je třeba počítat i s časem mezipřistání, asi 4hod. Celková doba letu dle volby dopravce)
-1200
Veronika & David

Svatba Veroniky a Davida v Řecku v Andromeda Villas na pohádkovém Santorini

Dobrý den,

jen bych Vás chtěl informovat, že svatba dopadla moc dobře. Byli jsme naprosto spokojení a jsme moc a moc šťastní, že jsme využili služeb Yachtwedding. Tímto emailem Vám chci za nás moc poděkovat.
Máme krásný zážitek na celý život. Už to vypadalo všelijak, chvíli jsme byli opravdu zoufalí, avšak všechno dobře dopadlo a ještě jednou bych rád poděkoval za trpělivost a ochotu, zejména Vám paní Borčická.

Moc děkujeme,

David
Marcela & Boris

Svatba na Mauriciu Marcely a Borise v Paradise Cove Boutique Hotelu  5* Deluxe pouze pro dospělé

Špičková organizácia svadobného dňa i celého pobytu, maximálne profesionálne služby a ľudský prístup každého člena tímu YachtWedding, s ktorým sme prišli do kontaktu. Cez YachtWedding sme vycestovali na čarovný Maurícius, kde sme mali právne platnú svadbu na pláži. Všetko bolo úplne dokonalé! :)) Od hotela, služieb, prístupu personálu, cez jedlo a pitie až po výlety a nádherné zákutia ostrova. Želáme veľa veľa ďalších spokojných klientov. My budeme spomínať len v tom najlepšom :))

Marcela
Klára & Jakub

Svatba a svatební cesta v ráji Kláry a Ondřeje na Maledivách v resortu Olhuveli Beach & Spa Maldives 4* Deluxe

Dobrý den,
na Maledivách se nám líbilo vše bylo v pořádku,
děkujeme za novomanželskou dovolenou a zároveň naší svatbu.
Budeme vás všude doporučovat.

Jakub
Lucie & Jiří

Svatba na Zanzibaru Lucie a Jiřího v resortu My Blue 4*

Dobrý den, paní Baitler 🙂 moc děkujeme za gratulaci. Náš den se vydařil, bylo to moc krásné a emotivní :-). Moc děkujeme 🙂

Lucie
Veronika & Adam

Svatba Veroniky & Adama na pláži v chorvatském Trogiru

Svatba byla úžasná. Personál hodný a vstřícný. Vše proběhlo podle našich představ. Dekujeme.

Veronika
Pavlína & Radek

Svatba v Itálii Pavlíny a Radka na hradě Torri del Benaco u jezera Garda

Vážený pane řediteli,

chtěla bych touto cestou poděkovat Vaší agentuře za zrealizování naší pohádkové a nezapomenutelné svatby, která se konala dne 28.6. 2018 v Torri del Benaco :-D.

Obzvlášť pak největší děkuji a poklona patří koordinátorkám Hance Bočkové a Magdě Linhartové. Profesionální,  laskavý a lidský přístup je pro ně vždy prioritou. Jsou to skvělé ženy na správném místě.

Díky Magdě proběhl náš svatební den naprosto dokonale a předčil všechna očekávání :-D. Žádná nervozita, žádné zaváhání, vše bylo naprosto perfektní.

Byla bych moc ráda, kdyby byl tento email předám Hance i Magdě. Moc děkuji.

Vaši agenturu budu velmi ráda doporučovat ostatním snoubencům.

Přeji Vám mnoho úspěchů do dalších let.

S pozdravem,

Pavlína
Zuzana & Marian

Svatba na Mauriciu Zuzany & Mariana v resortu LUX* Le Morne Mauritius 5*

Dobry den,
chceme sa Vam podakovat za skvelu pripravu a zorganizovanie nasej svadby na Mauriciu. Zaroven dakujeme aj za sluzby Vasej delegatky Terezy ktora nam bola napomocna pocas celeho pobytu.
Dakujeme

Marian
Alena & Tomáš

Svatba na Mauriciu Aleny & Tomáše v resortu Ravenala Attitude 4*

Děkujeme za všechno, co jste pro nás udělali. Byl to obrovský zážitek. Byli jsme se vším naprosto spokojeni a jestli mohu ještě jednou poděkujte i Michalovi, který se o nás na místě staral. Je to pohodový a fajn člověk.

Tomáš
Monika & Martin

Svatba na Mauriciu Moniky a Martina v resortu La Pirogue 4* Superior

Monika s Martinem si přáli svatbu na pláži a zvažovali více variant. Nakonec si pro svůj svatební den a svatební cestu v ráji vybrali exotiku Mauricia a palmový resort La Pirogue 4* Superior na krásné bílé pláži ve Flic en Flac.

Novomanžele fotil náš dvorní fotograf studio Nat & Jude.

Novomanželům blahopřejeme!

Petra & Pavel

Svatba na Mauriciu Petry a Pavla v luxusním resortu Marriott The Westin Turtle Bay 5*

Dobrý den,

Zítra jdeme společně s manželem na matriku vše podat. Přeložený oddací list by měl být také zítra, kdybych cokoli potřebovala ozvu se. Jinak se týče dovolené jinak vše bylo v pořádku a věřím, že toto nebyla poslední cesta na mauricius. Jeden dotaz bych přeci jenom měla, kdybychom se rozhodli jet znovu na mauricius, pořádáte i klasické zájezdy nebo pouze svatby a výročí v zahraničí ? Děkuji a přeji hezký zbytek dne.

Petra
Sledujte naše novinky
Rychlý dotaz

  Kontakt
  CZ +420 226 633 396
  SK +421 221 025 221
  Po – Pá: 10:00 – 17:00
  Svatba v zahraničí a svatební cesta
  Místa pro svatbu v zahraničí
  Místa pro svatební cestu
  O společnosti
  Úvod | O nás | Postup pro svatbu v zahraničí | Blog Sbaleno do ráje | Informace pro akcionáře | Kontakty