CK YachtWedding

Fidži

Oceánie

Utečte spolu daleko na širý modrý oceán a prožijte svůj nádherný svatební den a svatební cestu na jednom z nejkrásnějších míst světa – Fidži.

Fidži, nebo též Fiji, je ostrovní stát v Oceánii. Leží na jihozápadě Tichého oceánu, v oblasti nazývané Melanésie. Fidži je opravdovým oceánským královstvím: rozkládá se na ohromné ploše 194.000km2, ale přitom jen 10% představuje země.

Fidži

Svatba v zahraničí a svatební cesta v exotickém království oceánu
Cena svatebního obřadu od
Cena na vyžádání
Cena svatební cesty od
Cena na vyžádání

Oblasti: Fidži

Fidži

Utečte spolu daleko na širý modrý oceán a prožijte svůj nádherný svatební den a svatební cestu na jednom z nejkrásnějších míst světa – Fidži.

Fidži, nebo též Fiji, je ostrovní stát v Oceánii. Leží na jihozápadě Tichého oceánu, v oblasti nazývané Melanésie. Fidži je opravdovým oceánským královstvím: rozkládá se na ohromné ploše 194.000km2, ale přitom jen 10% představuje země.

Souostroví Fidži tak vypadá, jako kdyby se do nekonečného oceánu vysypaly stovky drobných malebných korálků – tvoří jej přes 300 ostrovů a více než 500 malých ostrůvků.

Fiji patří k nejrozvinutějším státům Oceánie. Je to země, která nabízí nejvyšší luxus v kombinaci s exotickou kulturou a panenskou přírodou.

Řekněte si své „Ano“ na oslnivě bílé pláži při západu slunce, v exotické zahradě na útesu s dechberoucím výhledem, nebo přímo před Vaším tradičním a luxusním bungalovem.

Svou svatbu na Fiji můžete mít i v tradičním fidžijském oděvu.

Dva nejdůležitejší a zároveň největší ostrovy Fidži jsou Viti Levu a Vanua Levu. Právě od jména ostrova Viti Levu, na kterém leží hlavní město Suva, je odvozen název celého Fidži. Tak totiž ostrovu říkali v sousedním ostrovním království Tonga v dávné době, kdy je navštívil mořeplavec James Cook. Ten přejal tuto výslovnost a z Viti se tak pro Evropany stalo Fidži.

Ostrovy Fidži jsou vulkanického nebo korálového původu a oba tyto charaktery se harmonicky doplňují – hlavní ostrovy Fiji tvoří sopečná pohoří s tropickými pralesy, obklopená rozsáhlými korálovými útesy.

Fidži je skutečným vodním rájem – po celý rok má oceán teploty krásných 25-28˚C. Kromě překrásných bělostných pláží s palmami si tak dosyta užijete vodních sportů a šnorchlování v mělkých křišťálově průzračných lagunách.

Lákavé jsou i výlety do vnitrozemí, na vyhaslé sopky pokryté zeleným deštným pralesem. Na sousotroví Fidži žije mnoho vzácných žovičichů a rostlin, a to nejen na pevnině, ale zejména pod hladinou v ohromující říši korálových útesů. Zajímavostí je, že savce na ostrovy přivezli až kolonizátoři.

Ostrovy Fidži byly osídleny již před 3.000 lety. Nekonečné vodní království Fidži, mající přes 1.000km od východu na západ, dlouho odolávalo evropské kolonizaci. Bylo to z důvodů nechvalně proslulého kanibalismu. Až do 19. století se Fidži evropští námořníci vyhýbali a zemi říkali „Ostrovy lidojedů“. Sami obyvatelé Fidži se dnes na tuto etapu historie dívají jako na „Časy ďábla“.

Hlavní ostrovy Fidži se staly křižovatkou kultury Polynésie a Melanésie. Domorodí obyvatelé Fidži si i přes vliv britské kolonizace dodnes uchovali svou své zvyky a kulturu, lidovou hudbu, oděvy (sulu pro muže i ženy, připomínající sukni), tradiční tance (např. meke) či architekturu pyramidových chýší. Obdivuhodné jsou i kanoe drua, na nichž se naráz plavilo až 150 válečníků.

Díky zachování tradic i dnes můžeme na Fidži vidět vesnice takové, jaké byly před mnoha staletími. Fidžijci zachovávají pravidla tradiční společnosti, kde má hlavní slovo náčelník vesnice, který také rozhoduje o tom, zda do vesnice můžete vstoupit. Obyvatelé Fidži jsou ale velmi přátelští a rádi Vás ve vesnici přivítají a uctí nápojem kava-kava. Je to starodávný obřad pití povzbuzujícího nápoje.

Tradiční fidžijská kuchyně, jejíž základ představují plody moře, nabízí směs prvků místních, indických, čínských i evropských. Poslední dobou se prosazuje kuchyně asijská, silně kořeněná.

Ačkoli Fiji již dávno není místem nebezpečným pro návštěvníky, uchovalo si svou tajemnou exotickou atmosféru. Svou nádhernou přírodou Fidži každému učaruje. Jsou to ostrovy, které předčí nejfantastičtějí kulisy hollywwodských filmařů – a právě proto se zde točily filmy jako Modrá laguna či Trosečník s Tomem Hanksem.

Prožijte spolu nezapomenutelné líbánky a svatbu na Fidži, v exotickém a tajemném vodním království, jemuž vládne překrásná příroda …

  • Fidži leží v oblasti tropického vlhkého podnebí jižní polokoule.
  • Ostrovy jsou celoroční destinací, ideálním obdobím pro návštěvu je květen až říjen, v odbobí místního léta se může vyskytnout cyklón
  • Na Fiji panují dvě roční období, i když teplotní rozdíly mezi nimi nejsou nijak výrazné. Letní období trvá od ledna do dubna a vyšší teploty (mezi 24 a 31˚C) mají za následek nadměrné vypařování vody nad oceánem. Proto je tato sezóna deštivější, zejména ve vnitrozemí. Zimní období trvá od května do prosince, je sušší a s teplotami 24-28˚C.
Letecky cca 20hod. (je třeba počítat i s časem mezipřistání, asi 4hod. Celková doba letu dle volby dopravce)
-1200

Reference:

[main_photo]