CK YachtWedding

Fidži

Oceánie

Utečte spolu daleko na širý modrý oceán a prožijte svůj nádherný svatební den a svatební cestu na jednom z nejkrásnějších míst světa – Fidži.

Fidži, nebo též Fiji, je ostrovní stát v Oceánii. Leží na jihozápadě Tichého oceánu, v oblasti nazývané Melanésie. Fidži je opravdovým oceánským královstvím: rozkládá se na ohromné ploše 194.000km2, ale přitom jen 10% představuje země.

Fidži

Svatba v zahraničí a svatební cesta v exotickém království oceánu
Cena svatebního obřadu od
Cena na vyžádání
Cena svatební cesty od
Cena na vyžádání

Oblasti: Fidži

Fidži

Utečte spolu daleko na širý modrý oceán a prožijte svůj nádherný svatební den a svatební cestu na jednom z nejkrásnějších míst světa – Fidži.

Fidži, nebo též Fiji, je ostrovní stát v Oceánii. Leží na jihozápadě Tichého oceánu, v oblasti nazývané Melanésie. Fidži je opravdovým oceánským královstvím: rozkládá se na ohromné ploše 194.000km2, ale přitom jen 10% představuje země.

Souostroví Fidži tak vypadá, jako kdyby se do nekonečného oceánu vysypaly stovky drobných malebných korálků – tvoří jej přes 300 ostrovů a více než 500 malých ostrůvků.

Fiji patří k nejrozvinutějším státům Oceánie. Je to země, která nabízí nejvyšší luxus v kombinaci s exotickou kulturou a panenskou přírodou.

Řekněte si své „Ano“ na oslnivě bílé pláži při západu slunce, v exotické zahradě na útesu s dechberoucím výhledem, nebo přímo před Vaším tradičním a luxusním bungalovem.

Svou svatbu na Fiji můžete mít i v tradičním fidžijském oděvu.

Dva nejdůležitejší a zároveň největší ostrovy Fidži jsou Viti Levu a Vanua Levu. Právě od jména ostrova Viti Levu, na kterém leží hlavní město Suva, je odvozen název celého Fidži. Tak totiž ostrovu říkali v sousedním ostrovním království Tonga v dávné době, kdy je navštívil mořeplavec James Cook. Ten přejal tuto výslovnost a z Viti se tak pro Evropany stalo Fidži.

Ostrovy Fidži jsou vulkanického nebo korálového původu a oba tyto charaktery se harmonicky doplňují – hlavní ostrovy Fiji tvoří sopečná pohoří s tropickými pralesy, obklopená rozsáhlými korálovými útesy.

Fidži je skutečným vodním rájem – po celý rok má oceán teploty krásných 25-28˚C. Kromě překrásných bělostných pláží s palmami si tak dosyta užijete vodních sportů a šnorchlování v mělkých křišťálově průzračných lagunách.

Lákavé jsou i výlety do vnitrozemí, na vyhaslé sopky pokryté zeleným deštným pralesem. Na sousotroví Fidži žije mnoho vzácných žovičichů a rostlin, a to nejen na pevnině, ale zejména pod hladinou v ohromující říši korálových útesů. Zajímavostí je, že savce na ostrovy přivezli až kolonizátoři.

Ostrovy Fidži byly osídleny již před 3.000 lety. Nekonečné vodní království Fidži, mající přes 1.000km od východu na západ, dlouho odolávalo evropské kolonizaci. Bylo to z důvodů nechvalně proslulého kanibalismu. Až do 19. století se Fidži evropští námořníci vyhýbali a zemi říkali „Ostrovy lidojedů“. Sami obyvatelé Fidži se dnes na tuto etapu historie dívají jako na „Časy ďábla“.

Hlavní ostrovy Fidži se staly křižovatkou kultury Polynésie a Melanésie. Domorodí obyvatelé Fidži si i přes vliv britské kolonizace dodnes uchovali svou své zvyky a kulturu, lidovou hudbu, oděvy (sulu pro muže i ženy, připomínající sukni), tradiční tance (např. meke) či architekturu pyramidových chýší. Obdivuhodné jsou i kanoe drua, na nichž se naráz plavilo až 150 válečníků.

Díky zachování tradic i dnes můžeme na Fidži vidět vesnice takové, jaké byly před mnoha staletími. Fidžijci zachovávají pravidla tradiční společnosti, kde má hlavní slovo náčelník vesnice, který také rozhoduje o tom, zda do vesnice můžete vstoupit. Obyvatelé Fidži jsou ale velmi přátelští a rádi Vás ve vesnici přivítají a uctí nápojem kava-kava. Je to starodávný obřad pití povzbuzujícího nápoje.

Tradiční fidžijská kuchyně, jejíž základ představují plody moře, nabízí směs prvků místních, indických, čínských i evropských. Poslední dobou se prosazuje kuchyně asijská, silně kořeněná.

Ačkoli Fiji již dávno není místem nebezpečným pro návštěvníky, uchovalo si svou tajemnou exotickou atmosféru. Svou nádhernou přírodou Fidži každému učaruje. Jsou to ostrovy, které předčí nejfantastičtějí kulisy hollywwodských filmařů – a právě proto se zde točily filmy jako Modrá laguna či Trosečník s Tomem Hanksem.

Prožijte spolu nezapomenutelné líbánky a svatbu na Fidži, v exotickém a tajemném vodním království, jemuž vládne překrásná příroda …

  • Fidži leží v oblasti tropického vlhkého podnebí jižní polokoule.
  • Ostrovy jsou celoroční destinací, ideálním obdobím pro návštěvu je květen až říjen, v odbobí místního léta se může vyskytnout cyklón
  • Na Fiji panují dvě roční období, i když teplotní rozdíly mezi nimi nejsou nijak výrazné. Letní období trvá od ledna do dubna a vyšší teploty (mezi 24 a 31˚C) mají za následek nadměrné vypařování vody nad oceánem. Proto je tato sezóna deštivější, zejména ve vnitrozemí. Zimní období trvá od května do prosince, je sušší a s teplotami 24-28˚C.
Letecky cca 20hod. (je třeba počítat i s časem mezipřistání, asi 4hod. Celková doba letu dle volby dopravce)
-1200

Svatba na Santorini Terezy a Jakuba, Santorini Gem

Dobrý den Hanko,
děkujeme za blahopřání a zprostředkování celé svatby.
Na Santorini se nám moc líbilo, vše proběhlo naprosto v pořádku. Místo svatebního obřadu bylo nádherné a předčilo naše očekávání Zejména pak spolupráce s paní delegátkou Šárkou a paní Nasťou byla skvělá. Vše se vyvedlo na jedničku. Děkujeme

Tereza a Jakub

Tereza a Jakub si pro svou svatbu v Řecku vybrali překrásný ostrov Santorini, který je podle legend bájnou ztracenou Atlantidou. Svatba na Santorini se konala na útesu Santorini Gem s fantastickým výhledem na moře. Na svatbě nechyběla ani rodina a přátele a všichni strávili na Santorini krásnou dovolenou.

Svatba Veroniky & Adama na pláži v chorvatském Trogiru

Svatba byla úžasná. Personál hodný a vstřícný. Vše proběhlo podle našich představ. Dekujeme.

Veronika

Veronika & Adam si přáli svatbu na pláži ve Středomoří. Rozhodli se pro Dalmácii a pláž u pohádkového městečka Trogir, který leží na malém ostrůvku a celý je světovou kulturní památkou. Svatba proběhla dne 28.10.
Novomanželům blahopřejeme!

Svatební foto: Studio Loha

Svatba v Itálii Pavlíny a Radka na hradě Torri del Benaco u jezera Garda

Vážený pane řediteli,

chtěla bych touto cestou poděkovat Vaší agentuře za zrealizování naší pohádkové a nezapomenutelné svatby, která se konala dne 28.6. 2018 v Torri del Benaco :-D.

Obzvlášť pak největší děkuji a poklona patří koordinátorkám Hance Bočkové a Magdě Linhartové. Profesionální,  laskavý a lidský přístup je pro ně vždy prioritou. Jsou to skvělé ženy na správném místě.

Díky Magdě proběhl náš svatební den naprosto dokonale a předčil všechna očekávání :-D. Žádná nervozita, žádné zaváhání, vše bylo naprosto perfektní.

Byla bych moc ráda, kdyby byl tento email předám Hance i Magdě. Moc děkuji.

Vaši agenturu budu velmi ráda doporučovat ostatním snoubencům.

Přeji Vám mnoho úspěchů do dalších let.

S pozdravem,

Pavlína

Pavlína a Radek si pro svou svatbu v Itálii vybrali hrad Torri del Benaco u jezera Lago di Garda, protože je pohodlně přístupný i pro jejich nejbližší, kteří je na jejich svatební den doprovodili. Svatba se konala dne 28.6. Blahopřejeme!

Svatba na Mauriciu Zuzany & Mariana v resortu LUX* Le Morne Mauritius 5*

Dobry den,
chceme sa Vam podakovat za skvelu pripravu a zorganizovanie nasej svadby na Mauriciu. Zaroven dakujeme aj za sluzby Vasej delegatky Terezy ktora nam bola napomocna pocas celeho pobytu.
Dakujeme

Marian

Zuzana a Marian si pro svou svatbu v exotice vybrali nádherně svěží resort LUX* Le Morne Mauritius 5* na jihozápadě ostrova pod ikonickou horou. Svatba se konala 15.3. s výhledem na Indický oceán. Po svatbě je čekala krásná svatební cesta s benefity pro novomanžele.

Svatba na Mauriciu Aleny & Tomáše v resortu Ravenala Attitude 4*

Děkujeme za všechno, co jste pro nás udělali. Byl to obrovský zážitek. Byli jsme se vším naprosto spokojeni a jestli mohu ještě jednou poděkujte i Michalovi, který se o nás na místě staral. Je to pohodový a fajn člověk.

Tomáš

Alena a Tomáš si pro svou svatbu v exotice vybrali resort Ravenala Attitude 4* na severozápadě ostrova. Svatba se konala 15.5. přímo na pláži s výhledem na Indický oceán. Po svatbě je čekala krásná svatební cesta s benefity pro novomanžele.

Svatební foto: Nat&Jude

Svatba na Mauriciu Moniky a Martina v resortu La Pirogue 4* Superior

Monika s Martinem si přáli svatbu na pláži a zvažovali více variant. Nakonec si pro svůj svatební den a svatební cestu v ráji vybrali exotiku Mauricia a palmový resort La Pirogue 4* Superior na krásné bílé pláži ve Flic en Flac.

Novomanžele fotil náš dvorní fotograf studio Nat & Jude.

Novomanželům blahopřejeme!

Svatba na Mauriciu Petry a Pavla v luxusním resortu Marriott The Westin Turtle Bay 5*

Dobrý den,

Zítra jdeme společně s manželem na matriku vše podat. Přeložený oddací list by měl být také zítra, kdybych cokoli potřebovala ozvu se. Jinak se týče dovolené jinak vše bylo v pořádku a věřím, že toto nebyla poslední cesta na mauricius. Jeden dotaz bych přeci jenom měla, kdybychom se rozhodli jet znovu na mauricius, pořádáte i klasické zájezdy nebo pouze svatby a výročí v zahraničí ? Děkuji a přeji hezký zbytek dne.

Petra

Petra a Pavel si pro svou svatbu na Mauriciu přáli jedinečné místo s maximálním pohodlím. Vybrali si unikátní resort v lávovém designu The Westin Turtle Bay 5* značky Marriott s nádherným výhledem na západy slunce. Svatba se konala v romantickém altánu Ocean Vista nad oceánem dne 1. července. Novomanželé si užili také krásné benefity na své svatební cestě. Novomanželům blahopřejeme!

Svatba Adély a Radka v Řecku na pohádkovém Santorini

Dobrý den, Jano,
děkuji za Váš email. Svatba proběhla v naprostém pořádku. Bylo to nádherné místo, obřad byl krásný a dojemný.
Mnohokrát děkujeme za celkovou organizaci a za umožnění říci své „NE“ na tak krásném místě.
Ještě jednou děkuji.

Adéla

Adéla a Řadek si pro svou svatbu a svatební cestu v Řecku vybrali pohádkový ostrov Santorini, který je bájnou ztracenou Atlantidou. Své ANO si řekli dne 19.9. na útesu s impozantním výhledem na moře. Na Santorini také strávili svou svatební cestu.

Svatba na Mauriciu Zuzany & Mariana v resortu Ravenala Attitude 4*

Dobrý deň,
Chceli by sme sa vám poďakovať že sme si mohli splniť sen o svatbe v zahraničí prostredníctvom vašej agentúry.
Ďakujeme aj za gratuláciu.
Všetko prebehlo v úplnom kľude, bol to naozaj krásny zážitok.
V resorte sme boli maximálne spokojný, určite by sme ešte niekedy radi zavítali na Maurícius.

Zuzana

Zuzana a Marian si pro svou svatbu v exotice vybrali resort Ravenala Attitude 4* na severozápadě ostrova. Svatba se konala 28.5. přímo na pláži s výhledem na Indický oceán. Po svatbě je čekala krásná svatební cesta s benefity pro novomanžele.

Svatební foto: Nat&Jude

Svatba na Mauriciu Jany a Ivana v resortu Westin Turtle Bay Resort & Spa 5*

Dobry den pan Ulrich,

velmi pekne dakujeme za prianie.

Dovolenka bola uzasna, skvela, nezabudnutelna a nie len tym, ze sme tam mali svadbu.

Chcem sa Vam tymto podakovat za skvely tip na rezort, krasne miesto, mili ludia, bezchybny servis….

Taktiez sa Vam chcem podakovat za organizaciu od prveho nasho kontaktu az po tento mail, velmi si cenim profesionalny pristup, ktory som od vas dostal!

Prajem vam vela spokojnych klientov a vela uspechov. U mna ste jednoznacne TOP spolocnost len a len s pozitivnymi referenciami!

Este raz velke DAKUJEME!

S pozdravom

Michal

Jana a Ivan si pro svou svatbu v exotice vybrali moderní lázeňský resort Westin Turtle Bay Resort & Spa na severozápadě ostrova. Svatba se konala 9.2. v intimním altánku Ocean Vista nad vodou s výhledem na Indický oceán. Po svatbě je čekala krásná svatební cesta s benefity pro novomanžele.