CK YachtWedding

Antigua

Karibik

Antigua je ostrov, který byl stvořen pro svatbu na pláži. Pokud byste chtěli pobýt na každé pláži ostrova jeden den, zůstanete zde přesně celý rok – Antigua má neuvěřitelných 365 pláží!

Antigua

Svatba na pláži a svatební cesta na Ostrově 365 pláží
Cena svatebního obřadu od
Cena na vyžádání
Cena svatební cesty od
Cena na vyžádání

Oblasti: Antigua

Antigua

Antigua je ostrov, který byl stvořen pro svatbu na pláži. Pokud byste chtěli pobýt na každé pláži ostrova jeden den, zůstanete zde přesně celý rok – Antigua má neuvěřitelných 365 pláží!

Svatební ostrov Antigva patří do státu Antigua a Barbuda, který se nachází v Malých Antilách, na samé hranici mezi Karibským mořem a Atlantským oceánem. Antigua, na níž leží i hlavní město St. John´s, je největším ze Závětrných ostrovů.

Kryštof Kolumbus, který na ostrov doplul během své druhé výpravy do Ameriky, byl nadšen jeho krásami a pojmenoval jej podle ikony Santa María de la Antigua z katedrály ve španělské Seville.

Antigua má velmi členité pobřeží s mnoha průzračnými zátokami. Také proto na tomto ostrově, který je luxusní karibskou destinací, kotví mnoho exkluzivních jachet.

Ostrov je plochý a písčitý, na severu se do výšky 100m n. m. zvedá velmi ročleněná vápencová tabule, na jihu se zdvihá vrchol bývalé sopky. Ovšem nejkrásnější jsou na ostrově bezpochyby pláže s bělostně zářivým pískem a průzračnou tyrkysovou vodou.

Prožijte svou svatbu na Antigvě ve stínu exotických zahrad, nebo na pláži při západu slunce, kdy se nebe nad modrým oceánem zbarví do ohnivých odstínů …

Půvabný ostrov osídlili již před 4.000 lety indiáni Arawakové, kteří na ostrově začali pěstovat mimo jiné známý „černý“ ananas. Atnigvě říkali „Waladli“, tedy „Náš vlastní“ ostrov. Přesto je odsud vyhnali agresivní Karibové, kmen, jenž dal jméno celé karibské oblasti.

Antigua byla po staletí důležitým strategickým bodem, vstupní branou do Karibiku. Proto o ni svedli boj Španělé, Francouzi a Britové, kteří zde nakonec definitivně vybudovali své panství. I dnes na ostrově panuje anglická královna Alžběta II.

Britové na Antigvě vybudovali slavný vojenský přístav English Harbour, základnu pro britskou karibskou flotilu. Přístav spravoval sám admirál Nelson, který dohlížel na bezpečnou plavbu obchodních lodí vodami Karibiku. English Harbour je velmi bezpečným přístavem, který byl neviditelnou skrýší před nepřáteli a úkrytem před hurikány.

Antigua, stejně jako mnoho jiných ostrovů Karibiku, byla využívána pro pěstování cukrové třtiny. Proto sem Britové přivezli mnoho otroků z Afriky. Většina dnešních obyvatel ostrova jsou jejich potomky a nadále uctívají tradice afrických předků.

Kultura Antiguy je divokou směsí tradic a zvyků – tak, jak je s sebou přivezli námořníci, obchodníci i dobrodruhové z celého světa. Britští kolonizátoři si však ponechali svůj dominantní vliv – a jen málokdo by řekl, že nejoblíbenějším sportem na exotické Antigvě je kriket.

Významnou sportovní událostí jsou také jachtařské závody. Antigua hostí každoročně regatu Classic Yacht, kde závodí stovky jachet z celého světa.

Řeknětě si své „Ano“ na Antigvě, ostrově, který sehrál důležitou roli v historii lidstva. Jako pohádkové místo pro svatbu se stane i Vaším důležitým ostrovem…

  • Na Antigvě je tropické klima, s minimálními rozdíly teplot po celý rok. Tropy zpříjemňují svěží větry vanoucí od oceánu
  • Nejlepší počasí pro návštěvu panuje od prosince do dubna, dalšími vhodnými měsíci jsou květen, červen a listopad
  • Od srpna do října je v oblasti možný výskyt hurikánů, doporučujeme cestovat mimo tyto měsíce
Letecky cca 12hod. (dle volby dopravce a místa přestupu)
-1200

Reference:

[main_photo]